HAKKIMIZDA

Derneğimiz  1999 yılında İzmir ‘ de Tekne imalâtı yapan firmaların , aksesuar imalatı ve yan sanayi sektör sorunlarını çözmek, kaliteli  AB standartlarına uygun imalât yapmak bu imalâtları bir merkezde toplayıp organize bölge oluşturmak ve koopearatif kurmak için oluşturulmuş bir Sivil Toplum kuruluşudur.
      Derneğimizin kuruluş amacı dernek tüzüğünde yer almakta ve çalışmalarımız dernek tüzüğüne uygun olarak devam etmektedir.Dernek üyelerimizin yoğun çalışması gösterdiği özveri sayesinde 2006 senesinde koopeartifimizi kurmuş ve yer tespitinden sonra her türlü fizibilite , plan projelerimizi tamamlamış ve yer tahsisi için gerekli müracatlarımızı yapmış bulunmaktayız.Bu projemizi tamamladığında 5000 kişi iş sahibi olacak diğer tamamlayıcı sanayi kolları ile beraber bu sayı çok daha fazla olacaktır.
      Derneğimiz sektör sorunlarını çözmek için yerel yönetimler , valilikler ,denizcilik müsteşarlığı , liman başkanlığı ilgili bakanlıklarla görüşülmekte ve çözüm yolları oluşturulmaya çalışmaktadır. İzmir ‘ de tekne imalatı yapılmasında ve yan sanayinin çalışmasında derneğimizin büyük özveri ve emeği vardır.
      Dernek tüzüğümüzde yer alan maddelere göre derneğimizin ve üyelerimizin tanıtımı için fuarlara , organizasyonlara , seminerlere katılmakta ve gerekli tanıtım yapılmaktadır.
      Dernek üyelerimize ve deniz severlerimize mutlu ve sağlıklı günler dilerken her türlü önerilerinizi bekler , sorunlarınızı çözmeye hazır olduğumuzu bildiririz.